wysyłka w 24 godziny

Niezbędne narzędzia do lakieru

Każdy zakład lakierniczy potrzebuje odpowiedniego wyposażenia. Oprócz wiedzy i doświadczonych pracowników, którzy znają się na swoim fachu, niezbędne będą akcesoria oraz artykuły, bez których zrealizowanie zleceń nie będzie możliwe. Dzisiaj przyjrzymy się produktom i narzędziom szlifierskim do lakieru i stworzymy listę podstawowego asortymentu dla warsztatów.

 

czytaj całość »
Gąbki polerskie do lakieru samochodu – jaką wybrać?

Są niepozorne, ale bez nich wygląd karoserii byłby daleki od ideału. Gąbki polerskie, o których mowa, to akcesoria niezbędne w pracy każdego lakiernika. Potrafią skutecznie rozprawić się z płytkimi i głębokimi rysami, pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni produkt. Dzisiaj zastanowimy się, jak wybrać popularną tarczę polerską tak, aby samochód wyglądał jak prosto z salonu.

czytaj całość »
Lakiernik - niezbędna odzież BHP

Praca w zakładach blacharsko-lakierniczych wiąże się z koniecznością przebywania w pomieszczeniach, gdzie obecne są liczne środki chemiczne. W kontekście zdrowia pracowników jednym z istotniejszych elementów na stanowisku pracy będą produkty ochrony osobistej, czyli odpowiednia odzież BHP – zapewniająca bezpieczeństwo oraz komfort w trakcie wykonywania czynności.

czytaj całość »
Rodzaje materiałów ściernych
Na rynku dostępnych jest wiele materiałów ściernych lakierniczych, które różnią się zastosowaniem, rozmiarem, wyglądem i przeznaczeniem. Marka Finixa, z którą współpracujemy i której jesteśmy oficjalnym dystrybutorem, posiada w swojej ofercie wiele takich artykułów. Dzisiaj postaramy się przybliżyć główne rodzaje materiałów ściernych, co może okazać się przydatne w trakcie zakupów.
czytaj całość »
Sharp White - nowa linia krążków ściernych
SHARPWHITE - NOWA LINIA KRĄŻKÓW

Krążki ścierne o nowej mocy szlifowania.

Ścierniwo składa się z samoostrzących się ceramicznych ziaren tlenku glinu. Po użyciu ziarna są odłamywane z granulatu przez siły szlifowania, tworząc nowe i ostre wierzchołki ziaren. Daje to bardzo dużą początkową moc cięcia, co skutkuje oszczędnością czasu szlifowania i kosztów pracy.

czytaj całość »
Stojaki lakiernicze - wyposażenie warsztatu
Stojaki lakiernicze - wyposażenie warsztatu

By praca w warsztacie przebiegała sprawnie i – co najważniejsze - bezpiecznie, należy zadbać o jego odpowiednie wyposażenie. Czasem niepozorne elementy mogą mieć ogromny wpływ na komfort oraz bezpieczeństwo. Dlatego należy dokładnie przeanalizować potrzeby osób pracujących w danym miejscu, a także możliwości powierzchniowe, by odpowiednio dopasować wyposażenie do potrzeb pracowników oraz dostępnej przestrzeni. W przypadku warsztatów lakierniczych takim niepozornym, aczkolwiek niezbędnym elementem wyposażenia jest stojak lakierniczy.

czytaj całość »
Kombinezony lakiernicze - ochrona w czasie pracy
Kombinezony lakiernicze - ochrona w czasie pracy

Ten element odzieży roboczej ma za zadanie maksymalną ochronę przed szkodliwymi substancjami, z jakimi pracownicy mają styczność podczas wykonywania swoich obowiązków. Kombinezony chronią przede wszystkim skórę przed podrażnieniami, a nawet poparzeniami, do których mogłoby dojść w przypadku bezpośredniego kontaktu skóry z substancją chemiczną bądź jej oparami.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
regulamin sklepu internetowego
Sklep internetowy Shoper Premium