wysyłka w 24 godziny

Lakiernik - niezbędna odzież BHP

Praca w zakładach blacharsko-lakierniczych wiąże się z koniecznością przebywania w pomieszczeniach, gdzie obecne są liczne środki chemiczne. W kontekście zdrowia pracowników jednym z istotniejszych elementów na stanowisku pracy będą produkty ochrony osobistej, czyli odpowiednia odzież BHP – zapewniająca bezpieczeństwo oraz komfort w trakcie wykonywania czynności.

Ochrona osobista – odzież, która zapewnia bezpieczeństwo na stanowisku

Specjalnie zaprojektowane fartuchy oraz kombinezony to odzież robocza, bez której nie obędzie się żaden lakiernik. Ubrania tego typu mają za zadanie chronić użytkownika przed potencjalnie szkodliwymi substancjami i chemikaliami, z którymi pracuje się w zakładach lakierniczych. Materiały, z których są wykonane muszą być więc dobrane z wielką rozwagą, ponieważ będą stanowić swoistym zabezpieczeniem lakiernika.

Jaka powinna być odzież dla lakiernika?

Odzież BHP dla lakierników powinna być antystatyczna i pokryta warstwą ochronną np. teflonową, która będzie zapobiegać osadzaniu się substancji na powierzchni i odpychać drobne cząsteczki. Fartuchy oraz kombinezony muszą też szczelnie pokrywać powierzchnię ciała – nie oznacza to, że ubrania takie mają „nie oddychać”. Przeciwnie – zapewnienie pracownikowi zakładu lakierniczego odzieży BHP, która przepuszcza powietrze będzie kluczowe dla komfortu użytkownika.

Ubrania robocze dla zakładów blacharsko-lakierniczych

Fartuchy oraz kombinezony takie posiadają zazwyczaj także praktyczne zapięcia, np. na rzeczy lub zatrzaski, dzięki czemu odzież lepiej dopasowuje się, łatwiej nakłada oraz zdejmuje. Większa część modeli z odzieżą BHP dla lakierków posiada również ściągacze przy rękawach – w ten prosty sposób zapobiega się przedostaniu środków chemicznych na ubranie bądź fragment ciała w miejscu łączenia. Funkcjonalne wydają się natomiast ubrania, które są wyposażone w dodatkowe kieszonki oraz kaptur. Lakiernicze ubrania robocze BHP mogą być jednorazowego bądź wielokrotnego użytku, o czym producent informuje zawsze na metce.

Odzież lakierniczą najwyższej jakości marki Finixa znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym. Zachęcamy do wizyt i zakupów online.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
regulamin sklepu internetowego
Sklep internetowy Shoper Premium