wysyłka w 24 godziny

Polerowanie - po co i dlaczego?

Polerowanie - po co i dlaczego?

Polerowanie - po co to wszystko?

 

Wszyscy zgodzimy się, że patrząc na perfekcyjnie wypolerowany i lśniący samochód marzymy żeby był nasz. Pragniemy również, aby nasz osobisty samochód tak wyglądał. Wyobrażamy sobie przejażdżkę po centrum zatłoczonego miasta i czujemy na sobie wszystkie spojrzenia tych co zazdroszczą i tych co podziwiają...

Nic nie stoi na przeszkodzie aby zabrać świeżo umyty samochód na przejażdżkę. Niezależnie od tego, czy jest to efekt idealnej porannej rosy, czy tylko efekt lustra.

Nie inaczej jest w przypadku profesjonalnego warsztatu blacharskiego. Dobra praca w zakresie polerowania / woskowania może mieć znaczenie między sporadycznym (i tym samym powracającym) klientem, który prezentuje swoją pracę wszystkim swoim znajomym lub po prostu następnemu facetowi w okolicy.

Oczywiście polerowanie to nie tylko lśniący, lustrzany wygląd. Polerowanie zapewnia szereg korzyści ochronnych, a w wielu przypadkach pozwala na podniesienie wartości samochodu w zaledwie kilku prostych krokach.

 

Zacznijmy od podstaw - co to jest polerowanie ?

„Polerowanie to proces tworzenia gładkiej i lśniącej powierzchni poprzez pocieranie powierzchni produktem ściernym w celu usunięcia wszelkich niedoskonałości lakieru i pozostawienia powierzchni ze znacznym odbiciem lustrzanym zwanym„ połyskiem ” - takie odpowiedzi znajdziecie w internecie

 

Zasada dokładnego szlifowania i polerowania jest taka sama.

Zaczynamy od grubego ziarna, aby usunąć materiał i nierówne krawędzie na powierzchni, a następnie przechodzimy na drobniejsze ziarno, aby rysy były drobniejsze (czytaj: mniejsze i bliżej siebie). Powoduje to płaską i bardziej równą powierzchnię.Spłaszczając powierzchnię i usuwając strukturę warstwy nawierzchniowej, zmniejszasz kąt odbicia, nadając powierzchni bardziej „lustrzany” wygląd.

 

Skórka pomarańczy - ratunku!

Niezależnie od tego, czy jest to nowy samochód, świeży z linii, czy stary, skórka pomarańczowa jest dobrze znanym problemem. Podczas procesu malowania, farba nakładana jest z grubością i konsystencją, która umożliwia rozlewność i wyrównanie. Jeśli farba zostanie nałożona zbyt cienko, farba nie wyrównuje się prawidłowo, powodując nierówną powierzchnię zwaną skórką pomarańczową.

 

 

CDN...

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
regulamin sklepu internetowego
Sklep internetowy Shoper Premium